KONST / Litografier / Färglitografi 11391219
*
nr 1139 1219
Robert Benson
(f. 1939), Storbritannien
Färglitografi, Robert Benson, 'Boothill Salon', 64/150, bladets mått: 57x77
Robert Benson, brittiskfödd konstnär och filmare född 1939, verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 18:10:29
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Robert Benson
Robert Benson, brittiskfödd konstnär och filmare född 1939, verksam i Sverige.
Läs mer om Robert Benson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad robert benson storbritannien
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Robert Benson
Robert Benson, brittiskfödd konstnär och filmare född 1939, verksam i Sverige.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Robert Benson
nr 1139 1219
Robert Benson
(f. 1939), Storbritannien
Färglitografi, Robert Benson, 'Boothill Salon', 64/150, bladets mått: 57x77
Robert Benson, brittiskfödd konstnär och filmare född 1939, verksam i Sverige.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 18:10:29 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Robert Benson
Robert Benson, brittiskfödd konstnär och filmare född 1939, verksam i Sverige.Läs mer om Robert Benson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad robert benson storbritannien
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01